Stvořený pro krátkodobý pronájem nebo apartmán z projektu, který připomíná klavírní křídlo

0
242

Patnáct bytů, dva lofty a dvacet apartmánů. To je bilance nového polyfunkčního komplexu Piano Residence, který vyrostl v žilinském centru. Většina apartmánů je určena ke krátkodobému pronájmu přes takové platformy, jako je Airbnb či Booking a pod. Do jednoho z nich vás zveme.

Rozloha: 46,55 m2, apartmán, Piano Residence, Žilina

Projekt Piano Residence
Tak trochu poetický název Piano Residence se odvíjí od půdorysu samotného objektu, který připomíná klavírní křídlo. Nachází se na nároží ulic Jana Milce a Vojtěcha Tvrdého.

Zde ještě začátkem minulého století vyrostla výrobní hala a sklady, které využívaly nejprve tiskařské společnosti, později zde sídlila textilka, která v době druhé světové války vyráběla oděvy určené pro export do dalekých zemí.

Ve druhé polovině sedmdesátých let se budova stala sídlem Výzkumného ústavu textilní chemie. Přestože má historie tohoto místa málo společné s hudbou, dnes se při pohledu na fasádu neubráníte dojmu, že nějaké harmonické tóny přece jen uslyšíte.

Apartmán ve Vysokých Tatrách s nádherným výhledem a důrazem na přírodní materiályApartmán ve Vysokých Tatrách s nádherným výhledem a důrazem na přírodní materiály
Tvůrcem tohoto projektu, architektem Andrei a Romanu Klenovičovcem z A.R.K. ateliéru, se podařila vskutku citlivá přestavba s patrnou úctou k minulosti. Dokázali nenásilně propojit historické s moderním a vytvořit nadčasový architektonický koncept, který harmonicky dotváří celkový charakter centra města.

A to je další bonus tohoto místa – dostupnost. V blízkosti se nacházejí úřady, restaurace, školy, nákupní centra. Kulturní vyžití najdete v Městském divadle Žilina a klid zase při procházkách v přilehlých parcích.

Předchozí článekErgonomické kancelářské židle HermanMiller nabízí vysokou úroveň zdravého sezení v kanceláři i doma
Další článekJak zútulnit šedou kuchyni? Stačí změnit pár věcí a je to