Strašák jménem stahování. Manuál, jak jej zvládnout organizovaně a bez zbytečných stresů

0
289

Strašák jménem stahování. Manuál, jak jej zvládnout organizovaně a bez zbytečných stresůZdroj: Shutterstock
Chaos, stres, panika. Přibližně takto vidí velké stahování každý, kdo ho zažívá poprvé. Chtěli byste měnit bydliště klidněji? Potom jste na správném místě. Čtěte.

Co je třeba zajistit před stahováním?
V první řadě si musíte ujasnit otázky logistiky a lidských zdrojů. Jak chcete přepravit svůj movitý majetek z bodu A do bodu B? Pokud si plánujete pronajmout služby profesionálů, s objednávkou rozhodně nečekejte, porovnejte ceny a hodnocení zákazníků a rezervujte si termín i několik týdnů předem.

S předstihem je však třeba počítat i tehdy, když chcete oslovit přátele – ti totiž mohou, ale nemusí být časově flexibilnější. Pokud jim své úmysly sdělíte včas, jistě se rádi přizpůsobí.

Dobrá rada: Nepodceňujte množství svého majetku a stahováním „zaměstnejte“ více než jednoho člověka. Každá pomocná ruka navíc pomůže, zvláště tehdy, pokud vás čeká více pater.

Získejte přehled o svém majetku
Druhým, neméně důležitým krokem je hloubkový úklid původního domova. Začněte místnostmi, které ve vás vyvolávají největší respekt, a nenechte v nich kámen na kameni.

Organizace těchto pokojů si vyžádá spoustu energie, ale jelikož je zdoláte jako první, zbylé místnosti vám půjdou od ruky. V mém případě byla takovou výzvou komora, do které jsme odkládali všechny věci, kterým jsme neuměli najít jiné místo.

Pokud vás nesouří čas, postupujte pokoj za pokojem a během úklidu sbalte dekorace, suvenýry a věci nepotřebné pro běžné fungování. Váš domov možná bude chvíli působit chaoticky, ale během stahování budete děkovat svému minulému já.

Dobrá rada: Některým věcem řekněte sbohem. Během úklidu jistě narazíte na drobnosti, které jste neviděli už řadu let. Zvažte, zda chcete, aby na ně sedal prach iv novém domově, a pokud se s nimi dokážete rozloučit, nabídněte je k prodeji nebo darování. V prvním případě získáte další finance (ty se při stahování sejdou), ve druhém potěšíte jiného člověka.

Odmalička nás vedly k tomu, abychom neplýtvali jídlem. Když si však na plnou chladničku potravin vzpomenete v den stahování, nezbývá vám mnoho jiných možností než některé věci vyhodit do koše nebo darovat sousedům – pokud o ně vůbec budou stát.

Předchozí článekVadí mu teplo i nesprávná zálivka. Jak se postarat o brambořík, aby po svátcích neskončil v koši?
Další článekHubnutí zaručeno! Běžkování udělá s Vaší postavou zázraky, stačí dodržet několik pravidel