Vadí mu teplo i nesprávná zálivka. Jak se postarat o brambořík, aby po svátcích neskončil v koši?

3
479

Bramboříku se nemusíte po svátcích zbavovat. Svými pěstitelskými požadavky vám dá sice zabrat víc, než jiné rostliny, ovšem odměnou vám bude krásná květina, která vydrží i několik let.

Letos jsem si Vánoce vyzdobila bramboříkem, ale rostlinky už vypadají velmi ošklivě a nevím, co s nimi dělat. Věděli byste mi, prosím, poradit, jak o ně pečovat, aby přežili? Byly tak nádherné a nerada bych o ně přišla. Janka, Zlatovce

Brambořík je hlíznatá trvalka, která kvete během podzimu a zimy. Proto se v květinářstvích objevuje hlavně v tomto období. K tomu, aby se vám dařilo udržet ho delší dobu než jen o svátcích, je nutné znát podmínky, jaké mu vyhovují.

Jedná se totiž o „citlivku“ mezi rostlinami a na nekomfort dokáže velmi rychle zareagovat odumíráním. V první řadě je třeba vědět, kde jej správně umístit. Vyhovují mu světlá místa, ale bez přímého slunečního záření, které by mohlo přehřívat nádobu.

Vánoční růže nemusí být jen sezónní záležitost. Jak se o ni starat, aby vám vydržela i několik let? Vánoční růže nemusí být jen sezónní záležitost. Jak o ni pečovat, aby vám vydržela i několik let?
A tady se dostáváme ke druhé nezbytnosti pro úspěšné pěstování. Cyklámeny nemají rády teplo. Ideální teplota je pro ně 10 až 15 °C, při vyšších začíná hlíza zatahovat a listy s květinami odumírají.

Kromě tepla překáží bramboříkům i suchý vzduch. Rostlinu však neroste.

Pozor si dávejte i při zalévání. Rostlinky nesnášejí zamokření na krčku hlízy, důsledkem čehož je zahnívání nadzemních částí. Zalévejte je proto raději pouze do misky a ne přímo na půdu.

Předchozí článekJak zútulnit šedou kuchyni? Stačí změnit pár věcí a je to
Další článekStrašák jménem stahování. Manuál, jak jej zvládnout organizovaně a bez zbytečných stresů