Jak zútulnit šedou kuchyni? Stačí změnit pár věcí a je to

0
256

Poradíme, jak pomocí pár triků přeměnit chladnou šedou kuchyni v útulný prostor.

Nedávno jsme postavili rodinný dům. Naše nová kuchyně je šedá s bílou pracovní deskou, ale už pár měsíců bojuji s pocitem vizuálního chladu a neosobnosti. Nepatřím mezi zastánce lapačů prachu, deček a záclonek, ale netuším, jak jinak do ní vnést rodinné teplo. Zuzana, Detva

Šedá kuchyně, to je atmosféra stylu a luxusu, ale i variabilní klasiky laděné podle individuální chuti majitele. Je nadčasová, sofistikovaná, praktická na údržbu, vyvolává v nás pohodu, evokuje moudrost a zralost.

Jak jste však sama napsala, šedou kuchyni bude nezbytné zútulnit. Cest je hned několik. Půjde to stylovým nádobím, zajímavým prostíráním, kobercem pod jídelním stolem nebo běhounem v části u dřezu, potahem na židlích, ale i tapetami s výrazným motivem a designově zajímavým vybavením kuchyně.

Celkovou náladu v kuchyni dokážou udávat i barvyCelkovou náladu v kuchyni dokážou udávat i barvy
Tedy dózy na potraviny, krásné dřevěné prkénka na krájení či mísy na ovoce. Dřevo totiž s šedou harmonizuje a přináší jí vámi požadované teplo. Co se kovu týče, odstín bronzu, zlata, ale i mědi šedé mimořádně sluší. Vyzkoušejte je na úvod dodat prostřednictvím příborů.

Předchozí článekStvořený pro krátkodobý pronájem nebo apartmán z projektu, který připomíná klavírní křídlo
Další článekVadí mu teplo i nesprávná zálivka. Jak se postarat o brambořík, aby po svátcích neskončil v koši?