Johnson popřel záměrné porušování protipandemických opatření

0
206

Bývalý hlavní poradce uvedl, že on sám premiéra varoval.
Britský premiér Boris Johnson v úterý rozhodně odmítl, že byl předem upozorněn na možné porušení pandemických opatření na večírku v sídle předsedy vlády na Downing Street 10 v květnu 2020.

Informovala o tom na své webové stránce stanice BBC.

„Nikdo mě neupozornil, že to bylo v rozporu s pravidly,“ řekl premiér. „Byl bych si to pamatoval,“ dodal.

Bývalý poradce obvinil premiéra ze lži
Johnsonův bývalý hlavní poradce Dominic Cummings v předchozích dnech uvedl, že on sám premiéra v té době varoval. Cummings Johnsona rovněž obvinil, že ve spojitosti s večírkem lhal před britským parlamentem.

Druhá stálá tajemnice úřadu vlády Sue Grayová v současnosti vede vyšetřování možného porušení pandemických opatření členy britské vlády.

Labouristé vidí důvod k rezignaci
Johnson se veřejně omluvil britské královně Alžbětě II. za večírky, které se v prostorách Downing Street 10 konaly loni v dubnu – v předvečer pohřbu prince Philipa, vévody z Edinburghu.

„Mohu jen opakovaně vyjádřit omluvu Jejímu Veličenstvu a zemi za nesprávné úsudky, ke kterým došlo a za které přebírám plnou zodpovědnost,“ řekl Johnson.

Místopředsedkyně britské opoziční Labouristické strany Angela Raynerová řekla, že „Johnson nepotřeboval nikoho, kdo by mu oznámil, že párty, které se zúčastnil, porušovala pravidla“. Premiér by měl podle Raynerové odstoupit.

Předchozí článekZažil pandemii chřipky i covidu, zemřel nejstarší muž
Další článekDenní přírůstek nakažených v Dánsku přesáhl rekordních 33 tisíc