Po rakouské pohraniční hlídce střílel převaděč při útěku do Maďarska

3
457

Maďarská policie dále pátrá po převaděči, který v pondělí střílel na rakouské vojáky.

Policie zná jeho identitu a určitě ho zadrží, prohlásil v úterý v Budapešti maďarský ministr vnitra Sándor Pintér na společné tiskové konferenci s rakouským resortním kolegou Gerhardem Karnerem.

Orgány v rakouské spolkové zemi Burgenland podle zpravodajského serveru infostart.hu potvrdily, že malé nákladní automobily řízené pravděpodobně převaděčem v pondělí ilegálně překročily maďarsko-rakouské hranice.

Střelba na rakouské vojáky
K incidentu došlo na hraničním přechodu Eberau-Szentpéterfa v okrese Güssing v Burgenlandu.

Tento vůz později zamířil zpět na maďarské území na útěku před rakouskou vojenskou hlídkou, která se ho snažila zastavit. Řidič náklaďáku z maďarského území na rakouskou hlídku střílel. Při přestřelce se nikdo nezranil.

Pátrací akce
Rakouské ministerstvo obrany oznámilo, že střelci se podařilo z místa činu ujít a policie po něm spustila pátrání.

Karner připomněl, že po prosincovém nástupu do funkce vedla jeho první zahraniční cesta do Maďarska. „Svědčí to o spolupráci, která byla dobrá i dosud,“ zdůraznil šéf rakouského resortu vnitra.

Ministři jednali o dalším posilování spolupráce v oblastech boje proti organizovanému zločinu či boje proti převaděčství a hovořili také o ochraně vnějších hranic Evropské unie.

„Ve funkci ministra vnitra jsem kromě jiných úkolů začal tím, že jsem vypravil 18 rakouských policistů vyslaných na pomoc při ochraně hranic na segedinské základně,“ řekl Karner.

Oba ministři se podle Karnerových slov shodli v tom, že očekávají, aby Evropská komise posílila ochranu schengenských hranic.

Předchozí článekEvropská agentura pro léky potvrdila bezpečnost vakcín během těhotenství
Další článekWindows 11 – nový operační systém od Microsoftu