Srovnání parametrů Atlas VPN Free proti Cyberghost VPN: Která je lepší?

0
153

Jaká VPN má lepší parametry: AtlasVPN Free, nebo se spíše vyplatí CyberGhost VPN? Parametry obou VPN jsme pečlivě porovnali, sečetli body a výsledek je 7,6/10 : 8,8/10.

Rychlost Atlas Free versus Cyberghost, kdo vyhrál?

Rychlost stahování (download) a nahrávání (upload) dat je asi nejdůležitější parametr, platí to i o Atlas VPN Free a CyberGhost VPN.

Průměrná rychlost první jmenované byla 168 Mb/s, druhá VPN dosáhla průměrné hodnoty 169 Mb/s. Atlas VPN Free tak je o 1 Mb/s pomalejší nežli CyberGhost VPN.

Možnou rychlost nahrávání udává upload, který u Atlas Free VPN byl 137 Mb/s. Cyberghost jsme naměřili rychlost 85 Mb/s, čili je o 52 Mb/s pomalejší.

První VPN dosáhla v testu rychlosti odezvy 31 ms. U druhé CyberGhost jsme naměřili 12 ms. Pro rychlost odezvu platí, že nižší hodnota je výhodnější, tudíž Atlas Free v porovnání byla o 19 ms lepší.

Bodový součet recenze Atlas VPN Free proti CyberGhost VPN je zatím 8 /10 : 7/10.

Zvládne Atlas VPN Free přehrávat filmy z Netflixu?

Rychlost stahování je pro odblokování Netflixu důležitá, Atlas Free tuto schopnost neumí. Pro odblokování většinou stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, CyberGhost VPN cizojazyčný Netflix odemknout umí.

Díky VPN lze odblokovat také youtubová videa, která jsou v Česku skrytá, přičemž Cyberghost takovou schopnost zvládá. Druhá z VPN funkci obejití YouTube zámku zvládá.

Při výběru VPN se vyplatí koukat také na podporu Multi-Hop připojení, ochranu DNS a síťové tunelování. Například Atlas Free má ochranu úniku DNS a Cyberghost například obsahuje funkci whitelist.

V části Funkce je tak skóre 6 /10 x 10/10.

Jak si vede AtlasVPN Free v počtu serverů a nabídce zemí?

Málo serverů v kombinaci s vysokým počtem uživatelů se může podepsat v nízké rychlosti VPN, Atlas Free VPN má ve správě 3 serverů. V aplikaci Cyberghost VPN jsme našli celkem 7 900 serverů. První z dvojice VPN tak nabízí o 7897 méně .

Důležitá je také nabídka zemí se servery, u Cyberghost dosáhl počtu 89. Druhá z porovnávaných VPN má 2, což je o 87 méně. V tomto porovnání tak prohrává .

Doporučujeme sledovat také parametr počtu zařízení, kterých AtlasVPN Free umí neomezeně. CyberGhost v jeden moment připojí 7 zařízení. Další parametry si přečtěte v článku nejlepší VPN pro PC.

Které platformy nabízí AtlasVPN Free a jaké zvládá CyberGhost VPN?

Mezi nejdůležitější parametry VPN patří podporovaná zařízení, AtlasVPN Free má v nabídce operační systém Android a zabezpečí operační systém iOS. Cyberghost VPN operační systém iOS připojí, systém Android umí pokrýt.

Poskytování informací o provozu VPN se řídí jurisdikcí země, kde má její provozovatel svoje sídlo. AtlasVPN Free formálně vznikla v USA. Firma provozující druhou službu je registrována v Rumunsku.

Rozhraní Atlas VPN Free není k mání v českém překladu, Cyberghost VPN česky taky lokalizována není.

V souboji platforem dosáhla Atlas VPN Free známky 6/10 a Cyberghost získává hodnocení 10/10.

Cena Atlas VPN Free : Cyberghost VPN

CyberGhost můžete mít za 47 Kč měsíčně, druhou z VPN můžete pořídit zdarma. Výsledné hodnocení VPN za poměr ceny a dostupných funkcí je 10/10 pro první ze srovnávaných služeb a 9 /10 pro druhou VPN ze srovnání.

Předchozí článekCoca-Cola již potřetí podporuje Prague Pride Festival. Značka tak vyjádří to, co je zakotveno v její DNA – sounáležitost, svoboda a respekt k ostatním
Další článekTipy na oblíbené české klasiky zdravě a levně