Zůstaňte ve formě i během lockdownu: Toto jsou pomocníci, kteří vám s tím pomohou

0
255

Pohyb je pro zdraví důležitý, to všichni víme. Ale ne vždy se motivace k fyzické aktivitě hledá snadno a v zimě to snad platí dvojnásob. Pokud však patříte k těm, kteří se rádi udržují ve formě po celý rok, představíme vám rovnou dva pomocníky, se kterými to hravě zvládnete.

A je to tady znovu. V pořadí už třetí lockdown nás opět zavřel mezi čtyři stěny našich domovů. Stagnace, úzkosti a nekonečné čekání na to, kdy se vše vrátí do normálu nás obírají o zdraví a to fyzické i psychické. Zkuste to však z opačné strany! Zařaďte do své každodenní rutiny pohyb a uvidíte, co to s vámi udělá.

Pohyb jako přirozená „droga“
Nyní ruku na srdce. Jak se cítíte, když si pořádně zacvičíte? Kromě toho, že občas nevíte kde jste nechali dech a na svalech to hned pocitíte, jakou máte náladu? Určitě lepší než před cvičením To je přirozené. Pohyb nebo fyzická aktivita slouží pro tělo jako přirozená „droga“ a pozitivně ovlivňuje psychické či fyzické zdraví. Zapomínat na něj však není třeba ani v zimě. I když jsou možnosti sportování omezené, vždy se najde alespoň jedna alternativa, která vám nahradí fyzickou aktivitu. Dobrým tipem je například bruslení, lyžování, ale také procházka či cvičení doma. Každá fyzická aktivita se počítá. A kromě toho, že umí navodit dobrou náladu, má také mnoho jiných benefitů. Prozradíme vám ty nejvýznamnější.

Pomůže vám zhubnout
U mnoha nás žen je to stejné. Na pohyb si většinou vzpomeneme až když se na nás nalepí nějaká ta kila. Je to v podstatě normální, protože pohyb je dobrým indikátorem hubnutí. Je to logické, protože právě fyzickou aktivitou se spalují kalorie, mezi jinými i ty způsobující tukové vrstvy. Čím je fyzická aktivita či cvičení intenzivnější, tím více kalorií tělo spálí.

Snad nikomu není příjemné provádět jakékoli cvičení při úplném tichu, ve kterém slyšet nezřídka obtížné namáhání svalů. Mnohem oblíbenější formou je propojit ho s poslechem hudby. Hudba také zlepšuje náladu, zvyšuje motivaci a také fyzický výkon. Proto je při cvičení více než žádoucí mít po ruce vynález, který vás v pohybu nijak neomezuje. Ideální jsou k tomu bezdrátová sluchátka, o kterých ani nevíte, že je máte.

Přesně takovým kandidátem jsou sluchátka Huawei FreeBuds Lipstick, která kromě toho, že poskytují zvuk vysoké kvality, designově jsou ještě přitažlivější. Jejich obal vyrobený z nerezavějící oceli má totiž tvar a vizuál rtěnky a na první pohled jsou od skutečného opravdu k nerozeznání. Svým vzhledem dokážou ještě podtrhnout ženskost, díky čemuž mohou být vaší velmi vkusnou a praktickou součástí nejen během cvičení.

Prevence před nemocemi
Cvičení či fyzická aktivita vám nejen pomohou zhubnout, ale jsou také velmi účinným prostředkem jako prevence před civilizačními chorobami. Pokud se obáváte srdečních chorob, diabetu 2. typu, artritidy či jiných onemocnění, začněte se více hýbat. Fyzická aktivita povzbuzuje krevní oběh, díky čemuž se snižuje riziko vzniku onemocnění srdce. A pokud se chcete ujistit, že kromě těla máte i zdraví v dobré kondici, sáhněte po obnovené klasice od Huawei. Smart hodinky Huawei Watch GT 3 vám pomohou mít zdraví neustále pod kontrolou. Díky senzoru nepřetržitě měří srdeční frekvenci, hladinu stresu či saturaci (SpO2), které si kdykoli můžete prohlédnout na novém vylepšeném displeji.

Předchozí článekSnídaně s nízkým obsahem sacharidů: 6 ověřených keto smoothies, které chutnají jako mléčné koktejly
Další článekCvičíte, běháte, ale pořád nehubnete? Možná to také děláte špatně: Kdy je nejlepší čas na cvičení, jak se najíst a v čem dělají ženy největší chybu, prozrazuje kondiční trenér