Trénink, který zvládnete za 20 minut: Tyto efektivní cviky pomohou při hubnutí a zpevní postavu

0
284

Začněte už dnes, každý den chvilku. Nejlepší způsob, jak rozproudit srdce a zpevnit postavu? Kombinované cviky, při kterých se zapojuje několik klouby a svalové skupiny. Tímto rychleji zpevníte celé tělo a spálíte více kalorií. Vyzkoušejte tyto cviky, stačí 20 minut!

Vyberte si šest až osm cviků z níže uvedených. Proveďte potřebný počet opakování a poté pokračujte dalším cvikem. Po dokončení všech odpočívejte 30 sekund až jednu minutu. Potom celé kolo zopakujte ještě dvakrát.

Tento trénink zvládnete za 20 minut:

Výskok ze dřepu
Začněte v podřepu se vzpřímeným trupem a rukama sepnutým před hrudníkem (prsty na nohou směřují dopředu, stehna rovnoběžně s podlahou). Zatlačte do chodidel, abyste narovnali nohy a odrazili se od podlahy do výskoku. Při výskoku natřete ruce a zapažte. Přistaňte zpět v podřepu. Udělejte 10 opakování.

Oslí výkop
Tento zábavný cvik skutečně připomíná oslíka, který vykopne zadníma nohama. Pojďte do toho, rozproudíte celé tělo! Začněte ve stoje s rukama v bok. Vyskočte do vzduchu a když přistanete jděte hned do podřepu, ruce dejte na podložku před sebe a nohy vykopněte do vzduchu výše než je výška ramen – obě najednou. Potom udělejte obyčejný výskok. Opakujte 10krát.

Zobrazit tento příspěvek na Instagramu
Příspěvek, který sdílí PhD Public Health/Fitness/Yoga (@shauna_harrison)

Úklon s medicinbalem
Postavte se s nohama na šířku ramen a držte medicinbal před pravým bokem. Zvedněte se na špičky, Míč zvedněte nad hlavu a otáčejte tělo na levou stranu, zatímco medicinbal posouváte v oblouku nad hlavou a odrazíte ho od země před levou nohou. Míč chytněte a vraťte se do úvodní pozice. Proveďte co nejvíce opakování po dobu 45 až 60 sekund, přičemž střídejte obě strany.

Zobrazit tento příspěvek na Instagramu
Příspěvek, který sdílí Healthy Baller (@healthy_baller)

„Wonder Woman“
Začněte ve stoje, jako kdybyste se připravovali na skákání. Vyskočte, nohy roztáhněte široce a současně natáhněte ruce do strany. Hned vzápětí udělejte druhý výskok a přistaňte v podřepu s tím, že nohy zároveň překřižte jednu před druhou. Stejně překřížte i předloktí před tváří. Pokračujte 20krát.

Horolezec
Začněte v poloze planku, chodidla jsou od sebe vzdálena na šířku od boků, ruce jsou od sebe na šířku ramen. Zatlačte pravé koleno k hrudníku a nastřete. Opakujte s druhou nohou. Pokračujte ve střídání stran a udělejte co nejvíce opakování za 45 sekund.

Vysoká kolena
Začněte ve stoje na podložce s rukama ohnutýma v úhlu 90 stupňů, lokty držte po stranách, ruce před tělem. Pokrčte pravou nohu a zvedněte pravé koleno, dotkněte se ho pravou rukou. Vraťte pravou nohu na podlahu a rychle opakujte levou nohou. Opakujte 20krát.

Předchozí článekObezita JE onemocnění. Trpíte jím i vy?
Další článekSnídaně s nízkým obsahem sacharidů: 6 ověřených keto smoothies, které chutnají jako mléčné koktejly